Zwiedzanie Bergamo

Służymy chętnie pomocą w oprowadzeniu po ciekawych miejscach w Bergamo. Organizujemy prywatny transfer z lotniska lub hotelu do Starego Miasta oraz zwiedzanie miasta.

Bergamo to jedne z najpiękniejszych średniowiecznych miasteczek,z najbardziej znanymi i zachowanymi murami weneckimi.
Polecamy zawsze overstop, czyli 1 dzień w Bergamo na zwiedzenie starówki, czy też któregoś z muzeum sztuki.

Alta Citta, czyli stare miasto znajduje się na wzgórzu, otoczone pięknymi i masywnymi średniowiecznymi murami weneckimi. Centralnym miejscem jest Piazza Vecchia przy którym znajduje się Palazzo della Ragione, najstarszy pałac publiczny we Włoszech z XVI wieku, biblioteka Angelo Mai w Palazzo Nuovo.24h w Bergamo  czyli 2 dni i jedna noc na zwiedzanie

Jeden dzień w Bergamo, to zbyt mało, aby poczuć klimat tego miasta. Ale chyba warto.
Jak to zorganizować? A więc szukamy lotu najwcześniej rano, a wracamy lotem najpóźniejszym. Jednak dobrym rozwiązaniem jest po prostu zostać w Bergamo na nocne zwiedzanie. Wówczas mamy całe miasto dla siebie. Starówka Bergamo nocą, wspaniały spokój i cisza. W ciągu dnia panuje w Bergamo zgiełk i nie ma okazji do zrobienia wspaniałych zdjęć architektury. A taką okazją jest nocne zwiedzanie i oczywiście o świcie.
Jak najlepiej zorganizować sobie czas? Wszystko zależy od godzin przelotu samolotem. Jednak tak organizujemy sobie czas, że w pierwszej kolejności zwiedzamy miejsca wewnątrz i te, które są otwarte w określonych godzinach. A więc zaczynamy od Bazyliki Santa Maggiore, katedry św. Aleksandra, kaplicy Colloni, wieży miejskiej, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Następnie wybieramy muzea, według zainteresowań. Wieczorem odwiedzamy restauracje, a następnie miejskim szlakiem po Bergamo zaliczamy puby i bary. Dyskoteki w Bergamo znajdują się poza centrum i Alta Citta, ale zawsze można dojechać taksówką. Starówka Bergamo zasypia około drugiej godziny w nocy. Potem trudno spotkać kogokolwiek na mieście. Jest to wspaniały czas na robienie nocnych zdjęć ze statywu, a także odkrywanie uliczek zabudowanych zabytkowymi kamienicami. 
Jeśli już jesteśmy bardzo zmęczeni nocnym wojażowaniem, mamy do wyboru całodobowy Mcdonald, dworzec kolejowy i otwarte 24h lotnisko.
Oczywiście oferujemy w Bergamo noclegi poprzez portal www.bergamo.link w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych. Najtańszy nocleg w hotelu to wydatek około 60 eur ze śniadaniem, natomiast w kwaterach prywatnych nocleg to wydatek około 20 eur za osobę.